Przetargi
odpowiedzi na pytania Wykonawców 2 Stacja Uzdatniania Wody w Olszanicy
Zagrodno, dnia 20 kwietnia 2010 r.
GMINA ZAGRODNO
ZAGRODNO 52
59-516 ZAGRODNO
TEL. 076 8773-396
sprawa nr FZ.341-2/10
WYKONAWCY
ubiegający się o udzielenie zamówienia
ODPOWIEDZI NA PYTANIA
dotyczy: postępowania przetargowego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie Stacja Uzdatniania Wody w Olszanicy, Numer ogłoszenia: 93922 – 2010; data zamieszczenia: 06.04.2010
W odpowiedzi na zapytanie jednego z Wyknawców z dnia 12.04.2010 r. dotyczące zadania Stacja Uzdatniania Wody w Olszanicy, Gmina Zagrodno wyjaśnia co następuje:
Ad.1.
W projekcie zawarto wszystkie niezbędne informacje dla prawidłowej realizacji zadania zgodnie z założeniami. Wykonawca powinien skosztorysować projekt w oparciu o dokumentację, specyfikację i załączone przedmiary.
Ad.2.
Zbiornik retencyjny wody ma mieć objętość V = 100m3.
Zgodnie z zapisami w projekcie armatura wewnątrz zbiornika, rurociąg zasilający, ssawny, przelewowy będą inne niż w karcie katalogowej ( producent dopuszcza takie rozwiązania)
- króciec tłoczny DN 100
- króciec spustowy DN100
- króciec przelewowy DN100
- rurociąg ssący DN150
Średnica armatury, zasuwa międzykołnierzowa, typ krótki na przyłączach do zbiornika powinna być następująca:
- na rurociągu tłocznym: DN100
- na rurociągu spustowym: DN100
- na rurociągu ssącym: DN150
Ad.3.
W układzie napowietrzania wody ma być kompresor, który będzie tłoczył powietrze to rozdzielacza (wykonanie zgodnie z praktyką wykonawcy – nie narzuca się rozwiązania rozdzielacza) – (spięcie przy użyciu elastycznego przewodu dobranego na ciśnienie co najmniej 2 krotnie wyższe niż ciśnienie maksymalne pracy sprężarki), z którego będą odchodziły następujące przyłącza:
- odejście do zasilania napędów pneumatycznych – króciec stalowy z zaworem kulowym: 1"
- odejście do zasilania układu napowietrzania – króciec stalowy z zaworem kulowym: 1"
- króciec odwadniający – 1 ’’ z zaworem kulowym (odcinającym)
- króciec do montażu zaworu bezpieczeństwa instalacji pneumatycznej
- króciec do montażu manometru tarczowego do pomiaru ciśnienia w instalacji o zakresie 0,0 – 15 bar
Dodatkowy osprzęt węzła zasilającego stanowić będą:
- reduktor ciśnienia na nitce doprowadzającej powietrze do napowietrzania wody (redukcja ciśnienia do ok 2,0 – 3,0 bar
- rotametr do pomiaru ilości powietrza (wydajność powietrza w rotametrze 0,2 – 5,0 m3/h) montowany w pozycji pionowej pomiędzy dwoma zaworami odcinającymi,
- elektrozawór na nitce doprowadzającej powietrze do napowietrzania.
Ad.4.
Należy przewidzieć w wycenie sterowanie automatyczne pracą, zgodnie z wytycznymi zawartymi w punkcie.
Ad.5.
Dostawca automatycznej stacji zmiękczania dostarczy wraz z panelem kontrolnym sterownik z właściwym dla tej stacji programem.
Ad.6.
Kontrola parametrów – przez użytkownika, z wykorzystaniem urządzeń przenośnych (pH-metry, testy do pomiarów stężeń wybranych wskaźników).
Ad.7.
W skład systemu dozowania podchlorynu oprócz wymieniowej w opisie pompy dozującej wchodzi także zbiornik reagenta.
Pompa zostanie umieszczona bezpośrednio na zbiorniku ( beczce) z której czysty podchloryn, lub jego roztwór będzie dozowany bezpośrednio do wody.
Do tego celu dobrano beczkę na podchloryn wykonaną z PE o pojemności 60L, z podstawką na pompkę dozującą.
Ad.8.
Projekt określa parametry techniczne zestawu podnoszenia ciśnienia IIo, wykonanie nastawów sterowania pracą pomp należy wykonać na etapie uruchomienia obiektu.
Ad.9.
W odstojnikach ma zostać zamontowane czujniki poziomu typu cluwo – po trzy w każdym zbiorniku.
Jeden czujnik sygnalizował będzie stan minimalny wody w zbiorniku, umożliwiający płukanie filtrów i regenerację żywicy, drugi wskaźnik (czujnik cluwo) informował będzie o napełnieniu 3, trzeci i napełnieniu maksymalnym – uniemożliwiając w ten sposób płukanie i regenerację filtrów (dopływ popłuczyn do odstojników) poprzez blokadę na poziomie załączenia pomp płuczących.
Zgodnie z praktyką wodociągową w zaprojektowanych odstojnikach istnieje możliwość montażu wymienionych urządzeń syganlizujących poziomy, poprzez nawiercenie odpowiednich otworów, względnie przeprowadzenie kabli przez właz główny.
Ad.10.
Popłuczyny oraz odcieki będą odprowadzane ciśnieniowo, w sposób okresowy. W rurociągach nie będzie się znajdowała woda (popłuczyny), co wyklucza możliwość ich zamarzania (przy prawidłowej eksploatacji SUW).
Średnice studzienek – 400 mm. Rzędne zostały określone na rysunkach instalacyjnych (rzędne przewodów dochodzących oraz wychodzących ze studzienek.
Ad.11.
Rysunki zawierają wymagane dane. Szczegółowa lokalizacja studzienek – rysunki instalacyjne. Lokalizacja studzien głębionowych – plan zagospodarowania terenu.
Ad.12.
Rozruch należy przeprowadzić tak, by uzyskać wymagane parametry jakości wody, zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem.
Ad.13.
Sufity wszystkich pomieszczeń należy wykonać jako z płyt G-K wodoodpornych na ruszcie stalowym podwieszane do pasa dolnego konstrukcji wiązarów dachowych. Stalowe profile systemowego rusztu wsporczego pod płyty G-K należy montować w zagęszczonym rozstawie oraz z zagęszczoną ilością cięgien.
Ad.14. i 15
Potwierdzamy brak w przedmiarze. Ze względu na niewystarczającą ilość czasu na wykonanie poprawek w przedmiarze proponujemy żeby Wykonawca uzupełnił brakujące pozycje i uwzględnił je w przygotowywanej ofercie zgodnie z dokumentacja budowlaną i specyfikację.
Ad.16.
Styropian : ocieplenie ścian zewnętrznych – grubość 10cm rodzaj EPS 70
Ad.17.
Stolarka okienna, drzwiowa i bramowa od zewnątrz koloru szarego natomiast od wewnętrznej strony koloru białego. Wewnętrzna stolarka drzwiowa ze stali kwasoodpornej w kolorze naturalnym. Poniżej wyszczególniono liczbę poszczególnej stolarki podając każdorazowo wymiar otworu ściany-światła muru.
·
Okna:
6szt.; szer. otworów 0,86m x wys. otworów 0,76m (1szt=0,6536m²)
Drzwi zewnętrzne- docieplane:
1szt./prawe; szer. otworu 1,10m x wys. otworu 2,10m (1szt=2,31m²)
Drzwi wewnętrzne:
1szt./lewe; szer. otworu 1,00m x wys. otworu 2,10m (1szt=2,10m²)
1szt./lewe; szer. otworu 0,90m x wys. otworu 2,10m (1szt=1,89m²)
Brama zewnętrzna dwuskrzydłowa – docieplana:
1szt./; szer. otworu 1,90m x wys. otworu 2,30m (1szt=4,37m²) – otwierana na zewnątrz obiektu.
Ad.18.
Wewnętrzna stolarka okienna, drzwiowa i bramowa od zewnątrz koloru szarego natomiast od wewnętrznej strony koloru białego. Zestawy szybowe energooszczędne. Wewnętrzną stolarkę drzwiową należy wykonać ze stali kwasoodpornej w kolorze naturalnym. W pomieszczeniu WC należy zastosować drzwi z otworami wentylacyjnymi w dolnej części.
Ad.19.
Średnica rur spustowych : Ø110mm
Średnica rynien : Ø110mm
Ad.20.
Odnośnie wymiarów ogrodzenia należy je wykonać zgodnie z granicami opracowania : A-G na projekcie zagospodarowania działki.
Ad.21.
Kwestię nasadzenia drzew i krzewów oraz wykonania trawników należy uzgodnić z Inwestorem. Projekt budowlany wskazuje tylko proponowaną lokalizację ewentualnych nasadzeń. Docelowo nasadzenia leżą w gestii Inwestora.
Ad.22.
Opaska wokół budynku jest połączona z terenami utwardzonymi, które należy wyłożyć betonową kostką brukową gr. 8cm z zachowaniem spadków od zewnątrz budynku. Kostkę należy ułożyć na zagęszczonych podsypkach z tłucznia 0-63mm gr. 23cm oraz warstwy piasków i żwirów gr. 6cm po uprzednim wykorytowaniu terenu do gruntu rodzimego. Zakończenie kostki należy wykonać z krawężników betonowych typu ciężkiego.
Ad.23.
Furtkę o szerokości 1,1m, oraz bramę o szerokości 5,0m należy zlokalizować od strony frontu działki w miejscu wskazanym szczegółowo przez Inwestora. Ogrodzenie prefabrykowane. Proponowany panel ogrodzeniowy to FOLK / FORTIS 4W. Montaż na podmurówce systemowej zgodnej z wytycznymi producenta. Opis ogrodzenia zamieszczony w opisie technicznym.
W związku z otrzymanymi pytaniami oferentów dotyczących zadania „Stacja Uzdatniania Wody w Olszanicy” oraz wynikającą z tego koniecznością wprowadzenia zmian do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, przesunięciu ulega termin składania ofert w w/w postępowaniu.
Nowy termin składania ofert zamawiający wyznacza na dzień 04.05.2010 r. godz. 1000, termin otwarcia ofert: 04.05.2010 r. godz. 1030.
Załączniki:
1. Zaktualizowana SIWZ.
3. Zaktualizowany przedmiar.